5 Kazanım'a hoş geldiniz.

Çocuklarımız geleceği oluşturacak, ona yön verecek, yepyeni bakış açılarıyla yaşadıkları ülkeyi ve dünyayı güzelleştirecek, yenilikçi fikir ve buluşlarıyla insanlığa katkı sağlayacak bireylerdir. İşte tam da bu yüzden en önemli, en vazgeçilmez gündemimizdir eğitim…

Nitelikli eğitim almak her çocuğun en temel hakkıdır ve 5 Kazanım Koleji olarak bu anlayışla çıktığımız yolda yenilikçi vizyonumuzu ve eğitimde kalite anlayışımızı. Fen lisesi ve Anadolu Lisesinden oluşan okulumuz , her biri alanında uzman ve eğitime adanmış eğitimci kadromuzla geleceği tasarlıyoruz.

5 Kazanım Koleji olarak her bir öğrencimizin değerli ve öncelikli olduğunu, farklı ilgi ve farklı ihtiyaçları olduğunu biliyoruz. Çocuklarımızı ve gençlerimizi teknoloji okuryazarı olan, girişimci, sosyal anlamda gelişmiş, etkili yetişkinler olacakları yarınlara hazırlıyoruz. Uluslararası alanda saygın çalışmaları olan akademisyenlerle yaptığımız bilimsel araştırmaların sonuçlarından faydalanarak oluşturulan ders içerikleri ve eğitim modelleriyle, çocuklarımızın zihinsel, bedensel, ruhsal ve sosyal gelişimlerini esas alıyoruz.

Biliyoruz ki bizim sorumluluğumuz, dünyadaki hızlı gelişmeleri sadece takip eden değil, liderlik eden nesiller yetiştirmek…   İşte bu yüzden 5 Kazanım Koleji olarak öğrencilerimizi birer dünya vatandaşı olarak yetiştiriyoruz. İngilizce başta olmak üzere Almanca eğitimi verirken aynı zamanda öğrencilerimizin o dillere ait farklı kültürleri tanımasını ve birlikte yaşayabilme kültürüne sahip bireyler olarak yetişmelerini hedefliyoruz.

Ülkemizin geleceğe liderlik edebilmesi için teknoloji dilini anlayabilmek ve konuşabilmenin ötesinde üretebilmek kültürünün yerleşmesi en önemli önceliklerimiz arasında bulunuyor. Millî Eğitim Bakanlığı müfredatına uygun dijital materyalleri, tecrübeli ve Teknolojik Pedagojik Alan Bilgisi’ne (TPAB) sahip eğitimciler liderliğinde öğrencilerimizle buluşturuyoruz.

Fark yaratmak için fark edilmek gerekir, anlayışından yola çıkıyor; eğitim bursları ile akademik, sanatsal, sportif başarıları destekliyoruz. Geleceğin dünyasında yer edinebilmek ve ülkemizi ileri taşıyabilmek için çok yönlülüğün önemine inanıyoruz. Bu amaçla öğrencilerimizin akademik başarıları kadar sosyal gelişimlerini önemsiyor;  sosyal alanda da etkin bireyler olarak yetişmeleri için sosyal sorumluluk projeleri, geziler, sanatsal çalışmalar ve spor faaliyetleriyle onları zenginleştiriyoruz.

5 Kazanım Koleji; dünyaya ve ülkesine katma değer katacak, vatanına bağlı,  yaşadığı toplumun değerlerine duyarlı ve bu değerleri koruyan, başarı odaklı,  üretken, özsaygılı, özgüvenli, sorumluluk sahibi, çalışkan,  en az bir yabancı dili çok iyi konuşabilen, teknoloji ile dost, kendini ifade etme yeteneğine sahip, dürüst, sanat, spor ve akademik başarılarıyla adından söz ettiren öğrencilerin okuludur.

5 Kazanım Koleji, geleceğe güvenle bakan nesiller yetiştirmenin sorumluluğu ve heyecanını duyan bir eğitim yuvasıdır